Operator może pochwalić się bowiem ciekawym wyborem gier, różnorodnymi i atrakcyjnymi promocjami oraz szerokim zakresem płatności, włącznie z BLIKIEM oraz kryptowalutami. Studencki projekt kosztował zaledwie 1000 zł, a jest już się na 6. Poziomie gotowości technologicznej (TRL). Twórcy chcą dalej rozwijać prototyp, tak, by stał się tanim urządzeniem do samodzielnego użytku osób niewidomych, najpierw z przeznaczeniem na polski rynek. Profesor zapisał się w historii jako jeden z największych polskich urbanistów XX wieku.
- „Wystarczy jeden metr”, nasze ulotki będą rozdawane przez inspektorów ruchu kierowcom, np.
- Grzegorz Schnotale z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.
- Oceny odporności ogniowej materiałów i konstrukcji budowalnych.
- Zdzisław Beksiński, Marek Grechuta, Ewa Demarczyk, Jan Kanty-Pawluśkiewicz, Andrzej Mleczko, Sebastian Karpiel-Bułecka, Wojciech Zabłocki, Renata Knapik-Miazga, Krzysztof Ingarden czy Ryszard Florek – przypomina rektor PK.
Jesienna edycja Otwartego Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej. Zapisy trwają
A przez to utrudniać gospodarkę odpadami, w tym tak ważne jej etapy jak przygotowanie odpadów do ponownego użycia, recykling, a w finale ograniczenie składowania odpadów. Mamy nadzieję, że wspólnie ze studentami i ekspertami Politechniki wypracujemy uniwersalne rozwiązania przyszłości. Krakowskie Centrum Techniczne BorgWarner odpowiadaj zarówno na potrzeby pracowników, jak i praktykantów i stażystów, którzy chcą się przygotować do pracy w branży pojazdów elektrycznych. – Dzięki zainicjowanej właśnie współpracy nasi studenci będą mogli korzystać z międzynarodowego wsparcia technicznego i odpowiednio przygotowanych laboratoriów firmy. Da im to szansę na zdobycie wiedzy i doświadczeń w jednej z najważniejszych branż światowej gospodarki, która bardzo dynamicznie się zmienia.
Stypendia z Własnego Funduszu Stypendialnego Politechniki Krakowskiej trafiły do wybitnych studentów i doktorantów
Wszystkie uzyskane przez prof. Sładka stopnie i tytuły naukowe były pierwszymi w Polsce w rozwijanej przez niego specjalności – „metrologii współrzędnościowej”. Politechnika Krakowska zapewnia ze swej strony nie tylko wiedzę i doświadczenie naukowców. Profesor Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej zwrócił także uwagę na korzyści, jakie daje bogata baza laboratoryjna uczelni m.in. Laboratorium Inżynierii Wiatrowej oraz – powstające w ramach projektu Narodowej Sieci Metrologii Współrzędnościowej (NSMET) – Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych. Z kolei dyrektor Bartosz Klimczak podkreślał rolę ekspertów z Politechniki Krakowskiej, którzy swoją wiedzą będą mogli wesprzeć firmę m.in.
Zrealizujemy 9 zadań badawczych i zaproponujemy wytyczne dotyczące tzw. Metod łączonych redukcji hałasu czyli różnych zestawów metod i środków chroniących przed hałasem, których zastosowanie jest tańsze i bardziej skuteczne niż dotychczasowe rozwiązania – zapowiada Janusz Bohatkiewicz. Szkołę Transportu tworzą Katedra Pojazdów Szynowych i Transportu, Katedra Pojazdów Samochodowych – obie z Wydziału Mechanicznego PK, Katedra Systemów Transportowych oraz Katedra Dróg Kolei i Inżynierii Ruchu – obie z Wydziału Inżynierii Lądowej PK. 5 października w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” odbyła się inauguracja 5. Roku akademickiego budda plinko opinie w Szkole Doktorskiej Politechniki Krakowskiej. – W kolejnym roku działania Szkoła Doktorska PK będzie kształcić ogółem 270 doktorantów, z czego około 30 proc.
Badania ankietowe w społeczności PK
Rok temu, 22 marca 2023 r., zmarł prof. dr hab. Andrzej Białkiewicz — wybitny architekt, znawca zagadnień dziedzictwa architektonicznego; znakomity dydaktyk, przez pół wieku, od chwili wstąpienia na studia, związany z Politechniką Krakowską, jej Prorektor w latach 2012–2020, Rektor od 2020 r. Odejście Profesora Andrzeja Białkiewicza w trakcie sprawowania najwyższej funkcji na uczelni pogrążyło w głębokim smutku całą społeczność Politechniki Krakowskiej. Opuścił nas w momencie dla uczelni wyjątkowym — w czasie, gdy Politechnika Krakowska zanotowała największy sukces w swej historii, zajmując w (…) procesie ewaluacji dyscyplin naukowych miejsce w czołówce polskich szkół wyższych.